Wciągniki w pigułce – co każdy powinien wiedzieć

Wciągniki w pigułce – co każdy powinien wiedzieć

 

Wciągniki to jedne z najpowszechniej używanych urządzeń służących do przenoszenia różnego rodzaju materiałów i ładunków w pionie. Są wykorzystywane bardzo często na różnego rodzaju budowach. W tym artykule postaram się przekazać najważniejsze informacje na temat tych urządzeń, czyli coś co warto, żeby wiedział każdy.

 

 

Przede wszystkim wciągniki warto kupować u zaufanych sprzedawców jak np. www.panda.pl/p/1090/wciagniki-linowe-silverline, dzięki temu masz pewność, że będą one wysokiej jakości. A dobra jakość przekłada się na rezultaty i przyjemność z wykonywanej pracy.

 

Wciągniki podnoszą ładunek najczęściej przy pomocy:

– liny,

– łańcucha (w zależności od tego w jaki sposób są zbudowane),

– haka,

– specjalnych zaczepów

 

Ponadto warto wiedzieć, że te maszyny możemy podzielić na dwa główne typy. Pierwszy, o wiele bardziej powszechniejszy to wciągnik typu ręcznego. Jest on popularniejszy, ponieważ ma niższą cenę, niż drugi typ czyli wciągnik elektryczny. Który bardzo często jest niepotrzebnym wydatkiem, ponieważ z reguły we wciągnikach nie potrzebujemy rozbudowanych funkcji.

 

Gdy mówimy o tych urządzeniach to nie sposób przynajmniej nie wspomnieć o bardzo podobnych urządzeniach, czyli wciągarkach. Różnią się one od wciągników przede wszystkim tym, że muszą być zawieszone na specjalnej ramie. Ponadto z reguły są one w stanie podnosić i przesuwać ładunek ważący znacznie więcej.

 

Dodatkowo wciągniki zwykle pracują tylko w jednej płaszczyźnie (pionowej), natomiast wciągarki pracują zwykle w dwóch płaszczyznach – zarówno pionowej jak i poziomej. To sprawia, że częściej są wykorzystywane np.

 

– na halach produkcyjnych,

– albo podczas załadunku statków.

 

 

 

Wciągniki wygrywają mobilnością i precyzją manewrowania. Właśnie dlatego zwykle są częściej wykorzystywane między innymi na budowach, albo w górnictwie. Zapewniają one bardzo skuteczny i precyzyjny transport, zwłaszcza na bliskie odległości.

 

Author Avatar
by admin