Każdy kto zajmuje się mechanikom samochodową wie, że pewne marki oraz modele samochodów mają wady fabryczne, lub po prostu słabe punkty, od których należy zacząć poszukiwania przyczyn usterek aut. W tej części omówimy te „słabe punkty” z podziałem na konkretne marki i modele, aby pomóc ich właścicielom w diagnozie usterki.

Pękające sprężyny tylnego zawieszenia w BMW Serii 3 E46

Pękające sprężyny tylnego zawieszenia to typowa i często wstępująca usterka w samochodach BMW Serii 3 E46. Pojawiają się znacznie częściej w samochodach o przebiegu powyżej 150 tysięcy kilometrów, ale nie oznacza to, że w mniej eksploatowanych nie występują.

Objawy

Sprężyny tylnego zawieszenia najczęściej pękają na pierwszych zwojach, co może sprawić, że ich pęknięcie będzie niezauważalne. O pękniętej sprężynie będzie świadczyło „brzękanie” podczas pracy zawieszenia, przy przyśpieszaniu, hamowaniu, zakrętach czy jazdy po wybojach.

Niekiedy widoczne jest też obniżenie tej strony samochodu, w której resor uległ pęknięciu.

Problemy z klimatyzacją w Hyundai Santa Fe II SUV Facelifting

Właściciele Hyundai Santa Fe II SUV Facelifting muszą liczyć się z tym, że w ich samochodzie po przejechaniu powyżej 70 tysięcy kilometrów mogą rozpocząć się problemy z klimatyzacją. Do najczęstszych pojawiających się w tym zakresie usterek należy zerwanie sprzęgła klimatyzacji.

Objawy

Jeśli klimatyzacja przestanie działać, to objawy dosłownie poczujemy na własnej skórze. Często może poprzedzić je charakterystyczny stukot.

Naprawa

Niekiedy problemem może być jedynie zerwanie tarczy sprzęgła, wówczas wystarczy ją wymienić, jeśli to nie wystarczy konieczna może okazać się wymiana sprzęgła, a jeśli i to nie pomoże pozostaje wymiana kompresora i sprężarki.

Zepsuty mikrowłącznik tylnej klapy w Oplu Insygnia

Zepsuty mikrowłącznik tylnej klapy nie jest to może duża wada, ale niezwykle często pojawiająca się w modelu Insygnia od Opla. Mikrowłącznik ukryty jest jest pod znakiem Opla w tylnej części samochodu, bardzo często dochodzi do tej usterki w samochodach o przebiegu powyżej 150 tysięcy.

Objawy

– Początkowymi objawami problemów z mikrowłącznikiem może być zacinający się zamek przy otwieraniu i zamykaniu tylnej klapy samochodów.

– Z czasem może okazać się, że klapa się nie otworzy.

– W modelach otwieranych pilotem, okazuje się, że da się otworzyć bagażnik przy pomocy pilota, nie udaje się to ręcznie.

Read More...