Firmy transportowe i nowe technologie

Firmy transportowe i nowe technologie

 

Firmy transportowe przeżywają prawdziwy renesans. Inwestują między innymi w coraz większą flotę samochodową i zatrudniają nowych kierowców. Jednocześnie dzięki możliwości skorzystania z nowych technologii właściciele firm zyskali sposobność do analizowania czasu pracy, efektywności, zużycia paliwa czy też miejsca pobytu. Wszystko to umożliwia urządzenie dostępne pod tym adresem – lokalizator gps.

 

 

Zalety lokalizatorów gps

 

1. Po pierwsze kontrola czasu pracy.

2. Po drugie kontrola spalania paliwa i jego kosztów.

3. Po trzecie uzyskujemy dzięki niemu informację o wszystkich parametrach pojazdu i przebytej trasie.

 

Logistyka firmy transportowej

 

Do największych problemów w planowaniu dyspozycji ładunków zalicza się między innymi wysokie ceny paliw, zwłaszcza gdy prowadzimy transport międzynarodowy. Te wydatki generują wysokie koszty firmy, dlatego aby je ograniczyć wprowadza się różne formy zabezpieczeń oraz kontroli.

 

 

Możliwości technologii gps

 

Dzięki zamontowaniu w samochodzie systemu gps zyskujemy cały komplet informacji na temat tego pojazdu. Wielu właścicieli firm transportowych docenia w takich lokalizatorach przede wszystkim funkcję zużycia paliwa. W ten sposób można sprawować dokładniejszą kontrolę nad pracownikami floty. Nie trudno się domyślić, że doceniana jest w szczególności bezpieczna, ekonomiczna oraz szybka jazda. Dostarczenie ładunku pod wskazany adres w terminie i przy niskim zużyciu paliwa jest wówczas nagradzana.

 

 

Zarządzanie flotą samochodową

 

Dzięki najnowszej technologii zastosowanej w lokalizatorach gps z powodzeniem można zdalnie zarządzać całą flota pojazdów. W ten sposób zadania stawiane przed spedytorami stały się dużo łatwiejsze w realizacji. Teraz dzięki lokalizatorowi spedytor bez problemu może wyznaczyć dla kierowcy jakąś alternatywną trasę i zdalnie wgrać ją do nawigacji w samochodzie. Kontrola trasy jest zatem konieczności, jeśli zależy nam na tym by kierowcy poruszali się najbardziej optymalną drogą i zużywali przy tym mniej paliwa.

 

 

Sporządzanie raportów

 

Jak w każdej firmie także i w transporcie liczy się pełna optymalizacja kosztów. Właśnie z tego względu koniecznym krokiem staje się między innymi wdrażanie nowych rozwiązań technologicznych. Systemy gps połączone z centralną siecią pozwalają między innymi na automatyczne generowanie raportów. Możliwość dostępu do panelu zarządzania lokalizatorami gps sprawia, że firma może lepiej gospodarować zarówno wydatkami jak i zleceniami. W zakładce panelu serwisowego uzyskuje się między innymi takie informacje jak:

 

– wymiana oleju

– wymiana opon

– terminy przeglądów

 

 

Właściciel firmy transportowej wszystkie dane może sprawdzić na komputerze lub na urządzeniach mobilnych jak tablet czy smartfon.

 

Author Avatar
by admin