Auto Expert

Utarty frazes jednak stosując się do niego i do przedstawionych poniżej zasad możemy zapewnić naszemu samochodowi długowieczność i bezawaryjność, a sobie i swojej rodzinie bezpieczeństwo.

Wymiana opon

Po pierwsze musi się ona odbywać zgodnie z porami roku. Zimą powinniśmy jeździć na oponach zimowych, które lepiej trzymają się nawierzchni, latem zaś na letnich. Opony na letnie należy wymienić gdy temperatura powietrza przez większą część dnia, przez kilka dni z rzędu przekracza 7ºC. Zmiana opon na letnie jest również ważna, bowiem nagrzewające się szybko zimowe mogą powodować poślizgi i wydłużać drogę hamowania.

Zadbaj o klimatyzację

Aby klimatyzacja służyła nam przez długie lata, warto zwłaszcza w okresie upałów, nim wsiądziemy do samochodu przewietrzyć go, po to by wyrównać temperaturę wewnątrz samochodu z temperaturą otoczenia.

Warto też przynajmniej raz w roku wymienić filtr kabinowy, wyczyścić kanały powietrzne oraz odgrzybić klimatyzację.

Wymiana oleju

Aby samochód pracował jak najdłużej bez zarzutu, a silnik pozostawał w dobrej kondycji należy przynajmniej raz do roku wymienić olej silnikowy. Olej powinien być wymieniany po przejechaniu 15 tysięcy kilometrów, w przypadku gdy samochodem jeździmy na krótszych olej powinniśmy wymieniać co 10 tysięcy km.

Read More...